REVOLUČNÍ OUTDOOROVÝ TRÉNINK VE VINOŘI

Klub Pumpni.cz – Praha 9-Vinoř

 

Přímo ve Vinoři vzniklo Centrum BungyPump walking tréninkovými holemi. Prostředím pro tuto venkovní aktivitu je krásná příroda v okolí Vinoře, cvičební pomůckou netradiční švédské hole a motivací snaha vyzkoušet něco nového a přitom zlepšit svou fyzickou kondici.

 

BungyPump je nový způsob aerobního kardio cvičení, které vyvinuli švédští sportovci jako nadstavbu nad chůzi nordic walking. Hůlky BungyPump se ale podobají turistickým holím nebo holím na nordic walking pouze tvarem, vše ostatní je velmi odlišné. Při chůzi se speciálně upravenými holemi totiž stlačujete písty, které kladou odpor buď 4, nebo 6 kg. Cvičením dosáhnete o 77 % větší spotřeby kalorií a zároveň aktivujete 90 % svalstva.

BungyPump jsou zároveň multifunkční tréninkové hole, které se hodí pro mnohem více aktivit než jen chůzi. Můžou být použity v interiéru i exteriéru, pro zahřívací cviky nebo při zpevňovacím a strečinkovém cvičení.

Trénink BungyPump je ideální pro všechny, kdo chtějí zlepšit svou kondici a zároveň získat silné a pružné tělo. Anti-shock design odstraňuje tvrdé údery od nárazu holí do země, takže klouby lokty a ramena nejsou tak zatěžovány jako s běžnými hůlkami a tlak na kolena a kyčle je také mnohem mírnější. Stejně jako při chůzi po bahnité půdě nebo písku tréninkové hole vyžadují, aby vaše tělo produkovalo více energie a pohybu. Pokud jste si někdy trénink na měkkém povrchu, bahně nebo mokrém písku vyzkoušeli, hned pochopíte, jak BungyPump funguje.

BungyPump hole jsou uznávané vrcholovými sportovci, běžci a chodci. K jejich účinku se pozitivně staví lékařští experti, fyzioterapeuti a další zdravotničtí odborníci a díky jejich doporučením se hole BungyPump ve Švédsku velmi rychle rozšířily.

 

Přestože jsou v Česku BungyPump hole horkou novinkou, otestovali je a doporučují i čeští odborníci. Patří mezi ně:

 

  • PhDr. Edwin Mahr, Ph.D., zástupce vedoucího fyzioterapeuta pražského Centra léčby pohybového aparátu (www.clpa.cz)
  • MUDr. Josef Bešík, kardiochirurg IKEM Praha (www.ikem.cz)
  • Mgr. Jan Kulhánek, klinický psycholog specializující se na léčbu poruch příjmu potravy (www.psychoterapie-andel.cz)

 

Kde a kdy si můžete s holemi zacvičit?

Od dubna 2013 pořádáme pravidelné tréninkové vycházky vždy v úterý od 18 hod. a v sobotu od 9:30 hod. V průběhu celého dubna jsou tréninky s instruktorem a vypůjčení holí ZDARMA. První lekce zahrnuje seznámení se s holemi, koordinaci pohybu a krátkou vycházku, další pravidelné lekce jsou tréninkové vycházky pod vedením instruktora. Pravidelné návštěvníky stojí každá další hodina 120 Kč včetně vypůjčení holí.

Sraz je ve Vinořském centru Vincent. Více info na www.pumpni.cz přihlášky posílejte e-mailem: pumpni.cz@gmail.com nebo telefonicky na Tel: 602 840 905. Hole je možné i zakoupit nebo půjčit na www.bungypump.cz a trénovat individuálně.

 

Comments are closed.